Otvarac prozor na R4 - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 17 od ukupno 17
  1. #11
    SUPER ALTERNATOR Avatar od  IDIBREACAJE
    Član od
    07.05.2008.
    Aktivnost
    27.03.2014
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    1,209

    Re: Otvarac prozor na R4

    Ponekad je dovoljno samo uključiti mozak
    Mi puo dare carta igienica !!!!

    Kv Crew Rules everywhere!!!!!

    Jedini koji ima tajnog savetnika i NEDA MU PLATU

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Otvarac prozor na R4

    Samo probaj da me pitas jos nesto, videcu kako i kad ti ukljucujes mozak, gde su ti krila!?

  3. #13
    SUPER ALTERNATOR Avatar od  IDIBREACAJE
    Član od
    07.05.2008.
    Aktivnost
    27.03.2014
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    1,209

    Re: Otvarac prozor na R4

    krila su u prodavnici nema ko da ih podigne i ugradi nesto sam se ulenjio
    Mi puo dare carta igienica !!!!

    Kv Crew Rules everywhere!!!!!

    Jedini koji ima tajnog savetnika i NEDA MU PLATU

  4. #14
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Otvarac prozor na R4

    Za ljepljenje takvih stvarcica na staklo kao sto su unutrasnji retrovizori ili te famozne Katrastyle rucice prozora postoji posebno Loc-tite ljepilo, tj. set za ljepljenje. Taj se set sastoji od specijalnog ljepila i jedne specijalne mrezice.
    Caka kod ljepljenja na staklo je diletacija odnosno sirenje materijala pod utjecajem temperature. Staklo je tvrdo, ali krto; lako se lomi ali se ne siri pod utjecajem temperature. I naravno, staklo je glatko. Sto god da se ljepi na staklo, to tijelo, ali i samo ljepilo, ima drugacije diletacijsko svojstvo od stakla i nakon nekog vremena taj vrag otpadne jer se na staklu ljepilo ne drzi, a tijelo koje se ljepi ''dise'' odnosno rasteze se pod utjecajem temperature. Naravno, govorimo o mikronima. Sa tim posebnim ljepilom se izbjegava diletacija, a i sama mrezica je ujedno i ''amortizer'' i sredstvo za armiranje i svojevrsni spoj, medutijelo, izmedu ljepila i tijela koje se ljepi. Takoder takvo ljepilo je elasticno. Ako se ne koristi specijalno ljepilo bas za tu namjenu moze doci do ostecenja stakla u vidu da ga neko divlje ljepilo otopi, da rucica otpadne a na staklu ostane ljepilo koje se ne moze skinuti ili cak do pucanja stakla. Ovo zadnje je najcesce kod ljepljenja velikih unutarnjih retrovizora. Uhvatis retrovizor da ga namjestis i ...krrc... Pojavi se pukotina na staklu.
    Samo mjesto ljepljenja se dobro ocisti sredstvom za pranje stakala i odmasti (specijalnim odmascivacima ili nitrom) te se mrezica iskroji na mjeru i oblik povrsine za ljepljenje. BITNO!!! I RUKE SU MASNE!!! POGOTOVO OD ZNOJA!!! PAZITI DA SE NE ZAMASTI MREZICA!!! namazu se obje strane koje se lijepe i dobro pritisne. Na uputi pise koliko, mislim par minuta. Nakon toga se pusti 24 sata da se osusi ljepilo, odnosno da kemijska reakcija izreagira do kraja. Za to vrijeme se ne bi smjela niti malo opteretiti rucica!!!
    I to je to... To traje vjecno. Kao sto je rekao GTL prije ce puknuti staklo nego otpasti rucica.
    Sto se samog proizvoda tice, ako je to jos aktualno, odnosno ako jos ome treba mogu provjeriti tocan kataloski broj proizvoda.
    S tim da... Znam da ja sigurno imam jos koji set u staroj garazi... Trebao bi provjeriti.
    Ako ga imam treba samo iskemijati kako da vam ga posaljem... Omladinac... Neb-mes??!!
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #15
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Otvarac prozor na R4

    27. rujne mi ide tetka iz Rijeke pa moze preko nje...

  6. #16
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Otvarac prozor na R4

    Ja zamenio stakla sa nekim likom sto prodaje delove. dao mi je kompletne prozore sa sve kederima i rucicama za otvaranje a ja njemu moje bez rucica i 15 evrica. samo josh da ugrabim vremena da zamenim
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  7. #17
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Otvarac prozor na R4

    Citat Neb_Mes_Ur_Mau kaže:
    27. rujne mi ide tetka iz Rijeke pa moze preko nje...
    Ja bio malo informativno u 'old garage'... Isusa ti miloga samo sto nema dinosaura unutra... Ali, znaaaam da ima jos koji set. Ja cu to probati naci i pripremiti. Posto to meni ne treba, ja bi to poslao 'tramo vama preko' pa se vi dalje saljuckajte kako vam drago. Misli, puno je lakse poslati vama medusobno nego meni 'odavde'...

    S tim da... Ja opet na mini godisnji pa se cujemo tamo negdje iduci cetvrtak-petak...

    P.S. Nasao sam po katalogu taj proizvod. Po ovom mom katalogu kojeg imam u ruci (od zastupnika za HR) zove se 'Set za ljepljenje retrovizora', a kataloski broj tog seta je 319 i kosta oko 45 Kn odnosno oko 6,30 Euroniksa.
    Paaa-paaa...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. prozor koji se uvlaci na r4
    Autor neoz u forumu Razne ideje
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 26.01.2010, 23:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •