R4 bež boje - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 21

Tema: R4 bež boje

  1. #11
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: R4 bež boje

    Citat andris kaže:
    Prvo hvala svima na čestitkama! Na žalost treba još patos uraditi tako kako treba, jer neki "dobar" majstor jako loše zavario. Slikaću, pa ću pokazati o čemu pričam.
    Dalje:
    Cvrcak, pre 2-3 meseca sam vratio crevo za iberlauf na svoje mesto, jer je bilo jako smrdjiv, pa ovako malo bolje, ali imaš pravo jer stvarno sad jako prlja i karburator i filter, tako da bilo bi dobro da pustim crevo dole.
    Cybertel, što se motora tiče,problem je da na leru nešto kao zveči, ako dam gas onda se manje čuje. Majstor mi je rekao, da možda su cilindri, ali ja nisam siguran.Videćemo, svakako hoću da rešim, samo sad štedim jer, samo cena rada biće oko 80 evra, pa ako ne daj bože treba zameniti klipove....
    Ludajic, cena farbanje je bilo 250 evra, sa gitovanjem, farbom.Ali ne samo spolja nego i unutra ofarbao (osim patosa). Pre farbanje ja samo zamenio prednje krilo (komad 25 evra), i haubu (polovan za 20 evra), moj je bio u jako tužnom stanju. I to je sve, da i farbanje je uradio jedan stariji čovek, ima oko 60 godina, inače on je moler i ako ima vremena farba i automobile ( on ima isto četvorku).Ali mogu ti reći da jako lepo uradio!

    Puno pozdrava
    Preshteluj ventile i proveri shpaner lanca(lanac i lanchanik)
    pozz
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE

  2. #12
    Renault 4 TL
    Član od
    03.05.2007.
    Lokacija
    Subotica
    Godine
    39
    Poruke
    155

    Re: R4 bež boje

    Pozrdav svima!
    Evo, javljam se posle nekog vremena! Zemenjeno pumpa za gorivo, kupio sam original Valeo za 1940 Dinara. Zemenio sam, jer stara pumpa već puštala ulje. Izdražala je 21 god.

    http://img177.imageshack.us/img177/9962/pgiw5.jpg

    http://img297.imageshack.us/img297/2922/pg1ta3.jpg

    Što se motora tiče: ili treba uraditi generalku, ili tražiti jedan drugi motor koji radi odlično. Sa majstorom smo sve stvari proverili, i konstatovali smo da samo jedan klip radi tako kako treba, ostali su u haosu. Pre 2000 km sam zamenio svećice, ali već su crni, kao gar. Međutim kod trećeg i kod četvrtog klipa nisu tako crni, ali kod prvog i kod drugog... katastrofa
    Razmišljem da kupim nekog stranca za 400 evra sa dobrim motorom, pa onda ću imati i puno rezevrnih delova, ili da uradim generalku.Da li zna neko koliko je izašlo generalka za R4 GTL? Ne znam šta da radim, ali ne mogu bez Četvorke, ne ću da kupim drugi auto!

    Pozdrav

  3. #13
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: R4 bež boje

    to preko svecica nije merodavno kako koji cilindar radi. to sto garavi svecice to ne mora da bude do cilindra. izmeri ti njemu kompresiju, ali motor da bude bas hladan. koliko ti trosi ulja? mozda su ti propale vodjice ili telo ventila pa kad otvori usisni ventil povuce malo i ulja iz dekle, pa zato garavi svecicu. je li smrdi na auspuhu sagorelo ulje? svecica kad malo oslabi isto tako postaje garava jer baca losiju varnicu. ne kazem da je nemoguce da je motor los, samo ti kazem da razmotris i sve druge mogucnosti pa tek onda da vidis sta da radis.

  4. #14
    Renault 4 TL
    Član od
    03.05.2007.
    Lokacija
    Subotica
    Godine
    39
    Poruke
    155

    Re: R4 bež boje

    Merili smo i kopresiju, podaci su bili jako loši. Ne sećam se baš tačno na brojevima, ali to znam da majstor rekao da uopšte ne valjaju. Ulje ne troši jako drastično.Kad menjam ulje onda sipamo do druge crtice, i sad posle 5000 je bila ulje između dve crtice.Ne znam da li je to puno?
    Na auspuhu smrdi sagorelo ulje, i jako je crno. Evo slike:

    http://img386.imageshack.us/img386/6830/ausp2vs2.jpg

    http://img386.imageshack.us/img386/5861/ausp1nk5.jpg

    http://img386.imageshack.us/img386/4923/auspnh9.jpg

  5. #15
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: R4 bež boje

    sto se tice potrosnje ulja, takva potrosnja ulja je smesna. potrosio ti je 1/2L na 5000km. to sto je crn auspuh, ne znam sto se opterecujete time (vecina ljudi na forumu). pa pobogu, tu izlaze izduvni gasovi koji u sebi umaju sva i svasta. gorivo u srbiji je ocaj zivi, nemamo katalizator i ocekujete ta auspuh bude cist kao aputeka. ne trosi ti mnogo ulja tacnije nista i moj ti je savet vozi ti to dok jos ide. kad budes video da bas nema snage i da trosi ulje (recimo 1L/1000km) onda razmisljaj o generalnoj.

  6. #16
    Renault 4 TL
    Član od
    03.05.2007.
    Lokacija
    Subotica
    Godine
    39
    Poruke
    155

    Re: R4 bež boje

    Hvala Miloše na savetima!
    Možda potrošnja ulja nije mnogo, ali motor slabo vuče!Karburator je očišćen, pumpa goriva, je nov, tako da ne znam zašto motor nema snage.

    Pozdrav

  7. #17
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: R4 bež boje

    Citat andris kaže:
    Da li zna neko koliko je izašlo generalka za R4 GTL?
    Pozdrav
    Mnogo brate, jeftinije ti je da kupis ceo motor, (tko spomenu 1.4l), sto opet moze da bude lose, a generalna bez ruku ti je, dihtunzi/brtve 2000 din, dihtunzi hilzni oko 450 din, klipovi, hilzne i karike su ti od 35 do 60 jura po komadu pa puta 4, ne zaboravi opet ulje, filtere, pa kad vec rasturas i menjac ti je slobodan rasturi i njega i zameni lezajeve i ulje, a bogami i lamelu, pa brusenje glave 10-20 jura, balansiranje radilice 10-30 jura, lezajevi za radilicu set oko 25 jura, pa semerinzi, pa kad je sve vec dole zameni i lanac i lancanike (nemam ni blagu predstavu koliko to kosta).....
    .ebote pa skoro nov clio ispade. Nadam se da imas bar naznaku kud sve to moze da vodi. I sretno...

  8. #18
    Renault 4 TL
    Član od
    03.05.2007.
    Lokacija
    Subotica
    Godine
    39
    Poruke
    155

    Re: R4 bež boje

    Citat Neb_Mes_Ur_Mau kaže:
    Citat andris kaže:
    Da li zna neko koliko je izašlo generalka za R4 GTL?
    Pozdrav
    Mnogo brate, jeftinije ti je da kupis ceo motor, (tko spomenu 1.4l), sto opet moze da bude lose, a generalna bez ruku ti je, dihtunzi/brtve 2000 din, dihtunzi hilzni oko 450 din, klipovi, hilzne i karike su ti od 35 do 60 jura po komadu pa puta 4, ne zaboravi opet ulje, filtere, pa kad vec rasturas i menjac ti je slobodan rasturi i njega i zameni lezajeve i ulje, a bogami i lamelu, pa brusenje glave 10-20 jura, balansiranje radilice 10-30 jura, lezajevi za radilicu set oko 25 jura, pa semerinzi, pa kad je sve vec dole zameni i lanac i lancanike (nemam ni blagu predstavu koliko to kosta).....
    .ebote pa skoro nov clio ispade. Nadam se da imas bar naznaku kud sve to moze da vodi. I sretno...

    Slažem se sa tobom!
    Ni moj majstor nije znao tačno koliko koštala generalka, samo je rekao da najmanje 300-400 evra samo za delove + za ruke oko 80-100 evra. Inače za 400-500 evra lako može kupiti četvorku sa dobrim motorom i sa solidnom limarijom!

    Poz

  9. #19
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: R4 bež boje

    Svakako javi odluku i rezultate.
    Poz.

  10. #20
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: R4 bež boje

    ovo su odprilike cene delova za generalnu od pre godinu dana kad sam je ja radio

    karike 2200, set hilzne, karike, klipovi 15000
    leteci lezajevi 1350
    lezeci lezajevi 1800
    usisni ventili 1250
    izduvni ventili 1250
    garnitura dihtunga 3000
    puna obrada glave oko 4000

Slične teme

  1. boje i kodovi sa neta
    Autor renault1979 u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.07.2012, 22:07
  2. Rešo Boje Bež
    Autor serz u forumu Garaža
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 21.09.2011, 18:06
  3. Predlozi za boje felni...
    Autor a.blagojevic u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 17.07.2009, 23:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •