levi tocak slabije koci...
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    levi tocak slabije koci...

    menjao sam paknove,,na tehnickom mi je lik rekao, da desni slabije hvata od levog ali i da levi nije idealan sto se tice kocenja,,sta mogu da uradim,,pozdrav i hvala..
    broz

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    20.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: levi tocak slabije koci...

    Da probaš da izluftiraš?Čini mi se da ima neki mali cilindar(kako li se već zove) što ume da zeza?

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: levi tocak slabije koci...

    Mozda vazduh u kocionom sistemu,mozda nemas kocione tecnosti,mozda kao sto kaze marty imas problem sa cilindrima ili sa glavnim kocionim cilindrom....Ali za pocetak ispusti vazduh pa proveri...

  4. #4
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Re: levi tocak slabije koci...

    a mozda samo treba vremena da paknovi ili plocice legnu...pa ce posle da koci kako treba...jer tebi a ni svima nama disk ili onaj deo sto paknovi idu na njega nije ravan...nego ima zljebove...i sad dok sve to legne kako treba treba da prodje malo vremena...al ko sto momci rekose gore...probaj sa vazduhom

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: levi tocak slabije koci...

    ja sam imao slican problem pa sam na donju stranu dobosa, tamo gde se sa donje strane naslanjaju paknovi poturio ispod pakni lim od 1mm. tako da sam time rasirio paknove u donjoj zoni. to moze i drugacije, navaris malo donji kraj paknova.

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: levi tocak slabije koci...

    Citat milosbeli kaže:
    ja sam imao slican problem pa sam na donju stranu dobosa, tamo gde se sa donje strane naslanjaju paknovi poturio ispod pakni lim od 1mm. tako da sam time rasirio paknove u donjoj zoni. to moze i drugacije, navaris malo donji kraj paknova.
    i ja sam malo mavario i sada grizu cestu kad zakočim
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: levi tocak slabije koci...

    Milose, da nemas mozda slike kako se to radi...

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: levi tocak slabije koci...

    nemam slike ali mozda ovo moze da pomogne!



    kad skines dobos bice ti jasno. bez obzira da li je tl ili gtl u pitanju procedura je ista. ako ubacujes lim lim mora da upadne u "odbojnik". znaci to je traka lima sirine oko 5mm. ako navarujes paknove, onda navaris malo pa obrusis da dobijes ravnu povrsinu koja naleze na "odbojnik". krenes sa debljinom vara od nekoliko miliometara pa brusis sve do onog trenutka kad dobos moze da upadne na svoje mesto. dokle god imas problem da navuces dobos, to znaci da je var previse debeo. pre nego sto pokusas da vratis dobos, raskacis rucnu i sabijes cilindar da se paknovi sto vise odmaknu od dobosa. kod tl-a je potrebno da se rasteluju paknovi, odnosno okrenuti razvrtace sa zadnje strane dobosa tako da vise ne dodiruju paknove. kod gtl-a ne znam kakav je tacno sistem ali poenta je namestiti paknove tako da budu u sto daljem polozaju od dobosa.

  9. #9

    Re: levi tocak slabije koci...

    pozdrav,,sutra skidam dobose,,i videcu sta moze da se uradi,,ali izgleda da je poturanje limima resenje sto kaze milosbeli,,hva la i pozdrav
    broz

Slične teme

  1. levi retrovizor za tl-a
    Autor v3xbu2 u forumu Kupujem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.05.2016, 18:48
  2. kupujem levi retrovizor za GTL
    Autor lespo u forumu Kupujem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.12.2008, 20:36
  3. Mehanizam za rezervni tocak
    Autor Whitesnake u forumu Kupujem
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.09.2008, 10:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •