Poliranje usisa i izduva
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 25
  1. #1
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Poliranje usisa i izduva

    Evo jedne starinske tuning metode i po meni prave... Sad me interesuje da li je veca ili manja potrosnja posto zakljucujem da su performanse bolje jer nema otpora onako hrapavog gusa, a svako ko zna Toricelijevu formulu za protok fluida razume da to dosta suzava protocni deo same cevi... Prvo to a posle gde i koliko para?

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Poliranje usisa i izduva

    meni je na opel astri rađeno nešto slično,na glavi motora su polirani kanali za zrak a ispuh je radjen da sve 4 cijevi idu u jednu,polirane su i glave ventila a na usisu je sportski filter a ispuh ima samo jedan lonac sa dvije cijevi a ti omjeri mješanja zraka,goriva i iskrenje svijećice je modificirano sa novim čipom,sve u svemu povećana je i snaga i potrošnja. ima puno ljudi koji poliraju glavu motora a cijena je najmanje 500€
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Opet je mzoda potrosnja samo zbog cipa, jer ovo su stvari koje su bolje po motor, ali ih ne rade fabricki zbog cene i vremena koje treba za to...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Chip drasticno povecava potrosnju ma sta god pricali i ko god da radi,ne moze auto da ide bolje i brze a da manje trosi...Standardna potrosnja je na 807-ici bila oko 8-9L na 100Km i kad zavrti turbinu na kompu je pokazivalo oko 20-ak L a sad nikad nije pala ispod 11-12L na 100Km al zato kad zavrti... Bord pokaze do 30L na 100Km i ja mislim da ne moze preko da pokaze...Nije zdravo...

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Poliranje usisa i izduva

    R4 nema turbinu niti cip zato necemo o tome!
    Nego moze da ide bolje a amnje da trosi, kako roka gorivo kad je previse poranjeno paljenje a nema snage nizasta, ili kad je previse pokasnjeno kako guta zivo gorivo... R4 najmanje trosi kad najbolje ide, naravno to bolje moze da bude malo nerealno povecanjem potrosnje na karburatoru, ali i tu ima granica jer krene da preliva... A kad bi smesa lakse ulazila i ne zadrzavala se po obodima usisne grane, a dim lakse izlazio verovatno bi motor lakse radio i sa manje gasa davao malo vise snage i zustrine, a manje gasa=manje potrosnje...
    A o poliranju glave tj ventila i kanala cemo u nekoj drugoj temi, to bi mogao neko ko je vec radio, ali za to koliko znam bas treba majstor a i verujem da je dosta skuplje...
    Ja sam ovu temu postavio zato sto bi ovim zahvatom nesto dobili (ne puno), a sto se tice glave da nije to sto jeste i da ne znaci motoru to sto znaci zvala bi se dupe! (sto rece jedan stari majstor)

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Ejla!
    Kao sto sam nekoliko puta rekao, ja sam na svojoj Katri imao jedno vrijeme malo nafriziranu glavu... Uz taj zahvat je isao i homemade ispuh, odnosno izduv, kako vi kazete i dupli karburator.
    E sad... potrosnja...
    Meni je moj Kvatrofonix, tada, trosio u nekom normalnom, ali uistinu normalnom rezimu rada izmedu 7 i 8 litara. Ako se suzdrzavas i zbilja si 'pristojan', ide i cijelu litru dolje, ali... Znao sam i sprasiti i cijeli rezervoar u jednom danu... Vracam se kuci na rezervi, a napravio manje od tristo kilometara... I preko deset litara, ali vrijedi potrosenog goriva, makar iduce jutro jedva dodirivao gas, molio Boga da ne stanem na putu do firme i na svakoj nizbrdici vozio u leru... Tada trosi i manje od 5...
    Ne mogu suditi o potrosnji na samu ovu temu jer sam imao dupli karburator, ali sto se tice poliranja, samim time sto su ispolirani usisi i ispusi, a pogotovo sa protocnijim auspuhom (tu grana igra, usudio bi se reci, vise od 75% price) motor razvija vecu snagu i trebao bi manje trositi u odnosu na standardni motor za istu zadanu brzinu. Aliii... Uvijek je ta desna noga malo teza na gasu, jer motor bolje vuce... A i sam taj zahvat se radi radi boljih perfomansi, a ne radi manje potrosnje.
    Sto se tice same modifikacije glave toplo preporucam, naravno u nekom razumno-realnom obimu.
    A ako bude nekoga interesiralo, neka pita pa cemo i o tome malo prodiskutirati...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #7

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Poliranje usisne grane i sedišta usisnih/izduvnih ventila će nesumljivo poboljašati performanse motora a samim tim i potrošnju.

    gde polirati? Kod kuće, kad imaš slobodno prepodne... Koliko para će te koštati zavisi od toga koliko piva možeš da popiješ

    Treba ti alat za poliranje koji možeš da vidiš na ovom linku (pod brojem DA 5802)

    http://images.google.com/imgres?imgu...%3Dsr%26sa%3DG

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Mico, a zasto samim tim i potrosnju, kad sve bolje ide i lakse sa istim gasom...Frik rece da ce biti teza noga posto bolje vuce, ok to je tacno, ali recimo teoretski da se mozemo kontrolisati...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Poliranje usisa i izduva

    jedna od nacina na koji mozete da podignete snagu vaseg motora je da skinete glavu i da odnesete na obradu. onome sto je obradjuje kazete da je skine do maksimuma. svaka glava moze da se brusi do odredjene tacke, preko toga je ne upotrebljiva. mana ovoga je sto sledeci put glava vise ne moze da se obradjuje. poliraju se usisni i izduvni kanali na glavi i usisna i izduvna grana. kod 4-ke je to malo problem zato sto profil jednog kanala u grani je manje vise kvadrat, a ne krug pa ne znam samo kako ce to iko uspeti da ispolira. ako se neko odluci da spusti glavu, neka zameni karike i letece lezaje, jer spustanjem glave se dobija veca kompresija i snaznija eksplozija. e sad postoji problem kod ovih stvari, a to je sto su motori u 4-ci i suvise slabi, pa je samim tim i radilica tanka. dovoljno je debela za tu fabricki deklarisanu snagu, medjutim ako se snaga poveca, moze doci do pucanja radilice i to najcesce na srednje lezecem lezaju. gtl ce mozda ovakvu modifikaciju izdrzati, ali tl skoro sigurno nece.

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Citat Whitesnake kaže:
    Mico, a zasto samim tim i potrosnju, kad sve bolje ide i lakse sa istim gasom...Frik rece da ce biti teza noga posto bolje vuce, ok to je tacno, ali recimo teoretski da se mozemo kontrolisati...
    slazem se,kada bi noga ostala ista na gasu a sve navedeno ispolirano tada bi i potrošnja bila manja,ja sam na astri radio modifikacije radi povečanja snage bez obzira na potrošnju ali bih na R4 poliranje ispalo kao nježan dovod zraka bez opterečivanja pa bi i potrošnja bila manja
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •