Poliranje usisa i izduva - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 25 od ukupno 25
  1. #21
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982

    Re: Poliranje usisa i izduva

    A zamisli tek R4 motor sa ugrađenim multipoint injection sistemom ubrizgavanja goriva (recimo skinut sa nekog Tvinga), pa na sve to urađen "чип тјунинг"... Bruka!!!


    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.

  2. #22
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Poliranje usisa i izduva

    ma jok frik nema nista od . ma jok, nisam ja majstor samo se pomalo razumem oko nekih stvari. samo sam rekao da oko nekih stvari na bilo kom autu ti treba majstor zbog alata i masina, a oko nekih ti ne treba vec to mozes i sam da sredis, ali pod uslovom da znas. zato frik

  3. #23
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Људи за почетак са најмање новаца промените издувну цев .Од гране па скроз до краја сам ставио цевку промера 40 мм и назад проточни лонац и већ се осећа да лепше дише ,за нијансу боље иде и осећа се на потрошњи Рецимо Вулета је то коштало око 80 јевреја и мнооого добро му иде ауто и још боље се чује

  4. #24
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Poliranje usisa i izduva

    Mislim da bi se poligranjem ipak malo povecala i potrosnja. Ako su kanali ispolirani pretpostavimo da smjesa brze struji, dakle dok je ventil otvoren za isto vrijeme bi uslo vise smjese u cilindar nego prije sto po meni znaci vecu potrosnju.

    Meni se cini da mi svi trazimo kruha preko pogace. R4 je genijalno konstruisan i tesko da nase modifikacije mogu voditi poboljsanju. Motor je namjerno ovakav kakav jest, ugusen, sto zbog potrosnje sto zbog trajnosti. Ovo je jedan "mali" ekonomicni automobil u kojem se moze jako dobro voziti

    I da, auspuh je takodjer jako ogranicavajuci, samo promjena lonca donese malo bolje performanse ali opet kazem...
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  5. #25
    Baby Renault 4 Avatar od  FrankyRC
    Član od
    26.07.2012.
    Aktivnost
    20.10.2021
    Godine
    37
    Poruke
    6
    Najlakši tuning i možda je najoptimalniji stavit sa renulta 5 gtl karburator, usisnu granu i prepraviti ispušnu. Poznanik mi je imao tako sređenog sa još nekim sitnim modifikacijama na motoru. Sa novim volvom su mu mjerili 160km/h na autoputu. Kako ja planiram svoga srredit na isti način. Problem je ispušna grana. On je modificira granu sa petice da odgovara položaj auspuha. Jel neko nešto slično radio jel mi jedan pokušaj nije urodio plodom, a nije mi baš lako nabavit još jednu granu kako ih nema baš.grana.jpg

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •