Koje gorivo preporučujete
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    17.11.2008.
    Aktivnost
    26.07.2012
    Lokacija
    Osijek
    Godine
    40
    Poruke
    94

    Koje gorivo preporučujete

    Koje gorivo bi preporučili za četvorku.

    Na moru sam točio super 98 onaj crveni olovni, i išao je super. Ali ga ovjde u slavoniji nema koliko vidim. No OMV toči super 100, sa 100 oktana pa me zanima da li bi to bilo dobro, no pošto je bezolovni da li dodati neki olovni aditiv da se ventili malo podmažu?

    Live to ride
    Ride to live

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Koje gorivo preporučujete

    ja vozim na BS super 100 sa OMV-a i nemam nikakvih problema a na minimumu motor lijepo radi,jest da je to bilo prije poplave al i nadalje ću voziti tako no prije je na redu generalka
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Koje gorivo preporučujete

    Ojla Slavonac!
    Ja sam ga isto vozio na OMV 100-tku i nije bilo nikakvih problema. Auto je osjetno zivlji i startniji, ima ljepsi (ugladeniji) rad i na minimumu doista prede. Naravno, ako je postelan kako treba. A tebi cini mi se nije, sudeci po potrosnji.
    Ja sam, preventivno sipao i onaj aditiv za olovo Pro+ ili ViG. Kazem, cisto preventivno jer je to ipak bezolovni benzin i to sa vecom oktanskom vrijednosti.
    U nekim podacima sam nasao da Katra moze i na olovni i bezolovni, u nekim da iskljucivo MORA na olovni, tako da nisam pametan. Kako nema katalizator taj aditiv moze samo pomoci, a nije skup. Tako da... Summa summarum...
    Moja preporuka ti je OMV 100 sa aditivom. I jos nesto... Bez obzira sto je nesto skuplji, kad stavis na papir da auto manje trosi (zbog ''jaceg'' benzina) ispada da je jeftiniji, ili u najgorem slucaju dodes na isto. A kvaliteta goriva i rad motora su daleko bolji.
    Eto, toliko. Pozdrav sa Kvarnera!
    I da... Postelaj si motor!
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  4. #4
    Baby Renault 4
    Član od
    17.11.2008.
    Aktivnost
    26.07.2012
    Lokacija
    Osijek
    Godine
    40
    Poruke
    94

    Re: Koje gorivo preporučujete

    Citat frik-ri kaže:
    Ojla Slavonac!
    Ja sam ga isto vozio na OMV 100-tku i nije bilo nikakvih problema. Auto je osjetno zivlji i startniji, ima ljepsi (ugladeniji) rad i na minimumu doista prede. Naravno, ako je postelan kako treba. A tebi cini mi se nije, sudeci po potrosnji.
    Ja sam, preventivno sipao i onaj aditiv za olovo Pro+ ili ViG. Kazem, cisto preventivno jer je to ipak bezolovni benzin i to sa vecom oktanskom vrijednosti.
    U nekim podacima sam nasao da Katra moze i na olovni i bezolovni, u nekim da iskljucivo MORA na olovni, tako da nisam pametan. Kako nema katalizator taj aditiv moze samo pomoci, a nije skup. Tako da... Summa summarum...
    Moja preporuka ti je OMV 100 sa aditivom. I jos nesto... Bez obzira sto je nesto skuplji, kad stavis na papir da auto manje trosi (zbog ''jaceg'' benzina) ispada da je jeftiniji, ili u najgorem slucaju dodes na isto. A kvaliteta goriva i rad motora su daleko bolji.
    Eto, toliko. Pozdrav sa Kvarnera!
    I da... Postelaj si motor!
    Sipao danas 100-tku. Razlika cijene nije nikakva pa me to uopće ne zamara. Nego me zamara to što ni jedan od ovih aditiva nisam mogao naći na dvije benzinske. Na ininoj i OMW-ovoj. Pa gdje da ga sad kupim, a isto bi ga dodavao čisto prevencije radi.. A četvorki treba to olovo za ventile.

    I da štelat ću ga morat jer sad kad sam preračunao gradska potrošnja je 10.3 litre što je turbo previše, za lagani režim vožnje. Šta bi bilo da ga stisnem jače, trošio bi kao porshe. Eh, eh...
    Live to ride
    Ride to live

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Koje gorivo preporučujete

    Ojla... Sorry nisam bio u mogucnosti ici na net. Ovako, ti aditivi MORAJU biti na Ininim i OMV pumpama! Inin je ViG a OMV ima ProPlus. Ne ide mi uglavu da toga nema. ???
    A sto se potrosnje tice... Ili krivo mjeris (ne shvati me krivo ) ili ti kradu benzin ili ti curi negdje... Ili ti je Katrillack doista pijanac!!!
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #6
    Baby Renault 4
    Član od
    17.11.2008.
    Aktivnost
    26.07.2012
    Lokacija
    Osijek
    Godine
    40
    Poruke
    94

    Re: Koje gorivo preporučujete

    Ma eto ja gledao na dvije najveće. Ima čipsa i pozdarija ali nema aditiva. MA bacit ću pogled na još koje, a kvatrele je ipak pijanac. Računam ja dobro, ali on papa previše. Moram ovih dana pogledati ono sam masom i pokazivačem, pa da vidim da li je do toga to što ne pokazuje točno. Samo da mi je naći te žice...
    Live to ride
    Ride to live

Slične teme

  1. Preporučite servis
    Autor gorchilo u forumu Male tajne velikih majstora
    Odgovora: 168
    Poslednja poruka: 15.12.2017, 17:30
  2. Koje je godište vaša četvorka?
    Autor Renault 4 u forumu Café
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 26.12.2014, 19:02
  3. Koje svjećice
    Autor Cvjetko u forumu Auto elektrika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.02.2014, 00:40
  4. RENAULT modeli za koje bas i ne znamo
    Autor Sloba R18TLS u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 25.01.2012, 07:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •