Podešavanje praznog hoda (ler gas) - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 16 od ukupno 16
  1. #11
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61
    Ja imam isti problem... nikak naštelat taj fergazer... auto radi ravnomjerno i lijepo, paljenje je poštelano, ali i dalje troši ko k***c... fergazer je servisiran, očišen, ko nov je... ali troši... :(

  2. #12
    Baby Renault 4 Avatar od  manjam
    Član od
    27.01.2016.
    Aktivnost
    22.05.2019
    Lokacija
    Banatska Dubica
    Godine
    42
    Poruke
    47
    Pokusao sam ovako da podesim karburator ali nisam uspeo. Koliko god da zavrcem ili odvrcem onaj sraf za smesu ono opet kaplje benzin i dosta mi trosi u voznji. Sta bi mogao biti problem? Dali je moguce da dizna nevalja ili je mozda karburator los? Hvala u napred.

  3. #13
    Baby Renault 4 Avatar od  manjam
    Član od
    27.01.2016.
    Aktivnost
    22.05.2019
    Lokacija
    Banatska Dubica
    Godine
    42
    Poruke
    47
    Zaboravio sam da kazem da je karburator Zenith 28if i ako sam dobro video na forumu to nije original karburator za GTL.

  4. #14
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Karburator je originalan da originalniji ne može biti.
    Što se tiče podešavanja... JEDINI i JEDINI ISPRAVNI način podešavanja karburatora je - NJEGOVA REPARACIJA. Pod reparacija ne mislim ''rastavi, isperi u nitru, stavi reparacijski set, sastavi'' već mislim na ono što se zaista zove REPARACIJA kad majstor koji REPARIRA karburatore (znači - kad NEEEEEE NAPRAVI ovo što sam gore napisao) karburator rastavi, DETALJNO očisti sve kanale i provjeri ZRAČNOST letira, istrošenost/deformaciju di fuzora, baze, osovinice...
    Pa ga sastavi na radnom stolu i na aparaturi za kontrolu ga namjesti i poštela, ''taka'' sa onom bojom i onda ti ga da i kaže:''Samo ga stavi, sredi SVEEEEEE što se oko STRUJE srediti može i onda kad se Auto zagrije na radnu temperaturu - podesi ler.''
    Jedino je ovaj način ISPRAVAN način da imaš Auto koji IDE, koji LIJEPO VUČE, koji ima VELIKU KRAJNJU BRZINU, koji S LAKOĆOM ubrzava, koji na 110-120 na autocesti ''fućka''...
    Sve drugo je - mnjeeeee... Šaraf Krug lijevo, šaraf pola kruga desno... I opet imaš - Auto koji trošucka, ali manje... Koji trzucka, ali manje.. Koji ma die, ali ne kao nekad, al bolje no što je bilo...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #15
    Baby Renault 4 Avatar od  manjam
    Član od
    27.01.2016.
    Aktivnost
    22.05.2019
    Lokacija
    Banatska Dubica
    Godine
    42
    Poruke
    47
    Citat frik-ri kaže: Pogledaj poruku
    Karburator je originalan da originalniji ne može biti.
    Što se tiče podešavanja... JEDINI i JEDINI ISPRAVNI način podešavanja karburatora je - NJEGOVA REPARACIJA. Pod reparacija ne mislim ''rastavi, isperi u nitru, stavi reparacijski set, sastavi'' već mislim na ono što se zaista zove REPARACIJA kad majstor koji REPARIRA karburatore (znači - kad NEEEEEE NAPRAVI ovo što sam gore napisao) karburator rastavi, DETALJNO očisti sve kanale i provjeri ZRAČNOST letira, istrošenost/deformaciju di fuzora, baze, osovinice...
    Pa ga sastavi na radnom stolu i na aparaturi za kontrolu ga namjesti i poštela, ''taka'' sa onom bojom i onda ti ga da i kaže:''Samo ga stavi, sredi SVEEEEEE što se oko STRUJE srediti može i onda kad se Auto zagrije na radnu temperaturu - podesi ler.''
    Jedino je ovaj način ISPRAVAN način da imaš Auto koji IDE, koji LIJEPO VUČE, koji ima VELIKU KRAJNJU BRZINU, koji S LAKOĆOM ubrzava, koji na 110-120 na autocesti ''fućka''...
    Sve drugo je - mnjeeeee... Šaraf Krug lijevo, šaraf pola kruga desno... I opet imaš - Auto koji trošucka, ali manje... Koji trzucka, ali manje.. Koji ma die, ali ne kao nekad, al bolje no što je bilo...
    Negde sam video dali na forumu ili u tehnickoj knjizi da na GTL ide karburator Solex 32 zato sam malo zbunjen. Rado bih odneo kod majstora na reparaciju ali zivim u selendri gde nemas ni novine da kupis a nigde u okolini koliko znam nema karburator servis zato sam mislio da probam da nastelujem sam i da malo smanjim potrosnju posto mnogo trosi,ali nisam uspeo. Mislio sam da kupim drugi karburator ali i to je macka u dzaku. Videcu sta ce biti,probacu da nadjem neki karburator servis ako ne uspem kupicu drugi polovan karburator pa sta bude. U svakom slucaju hvala na odgovoru,cenim svacije misljenje,zato sam ovde na forumu gde ima puno ljudi sa iskustvom.

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654
    A reci, deder, ti meni Frikonja jedan frikasti....tkoli je to'lko sposoban to odraditi u nas! Pa i šire!

    Rado bi mu poslao jednog iz kutije neka ga upicani......

    Ja sam se ono kao nešto igrao sutim karburatorom, otvorio ga, očistio ultrazvukom, zamjenio brtvice, "naštelo" kao leptirić unutra......ali da li je to napravljeno kako dolikuje "šapionu vremena" ko će li ga znat.
    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

Slične teme

  1. Pocinčavanje karoserije
    Autor petak u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 16.01.2013, 15:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •